Recepty

 

Miluji tuto letní omáčku. Je lehká, krémová, snadná na přípravu a navíc z ní můžete vykouzlit další dvě jídla. Co více si přát. Je málokalorická a plná vitaminů (betakaroten, A, B, C), minerálních látek ( hořčík, železo, vápník, draslík) a vlákniny. Ideální potravina pro redukci váhy a detoxikaci organismu.

Tato dobrota mě nikdy nezklame a vždy mi pomůže rychle zpestřit jakýkoliv pokrm. Vždy ho mám doma - buď koupený či si jej vyrobím sama. To tedy úplně nejraději - příprava zabere 2 minuty.
O koho se jedná? Přeci PESTO!

Představuji Vám tu nejčistší podobu lahodné krémové zmrzliny. 100% ovoce, slazené pouze ovocem, rychlé hotové a plné chuti. Děti Vás budou milovat.

Máte rádi marokánky? Pak tuto zdravější verzi si zamilujete. Navíc v placičkách najdete spousty železa, vápníku a vlákniny, která vás při vánočním mlsání pěkně zasytí.

Tento recept je dalším důkazem, že luštěniny lze využít i při přípravě sladkých dobrot. Cizrnu by v těchto kuličkách rozhodně nikdo nehledal.

Hříšně dobrý čokoládový desert ve své odlehčené nutričně vhodnější variantě.

Ideální zpestření svačinek či jako zajímavé pohoštění na párty je tato luštěninová pomazánka. Dochucení lahůdkovým droždím dodává pomazánce lehce sýrovou chuť a krémovou konzistenci. Navíc ji obohatíte o bílkoviny, vlákninu, vitaminy skupiny B, minerální látky i stopové prvky. Použitím umeocta (vzniká jako vedlejší produkt při fermentaci japonských...

Můj oblíbený podzimní dort. Lahodný, voňavý dýňový cheesecake, které jistě zaujme každého. Celozrnné sušenky jako korpus a dýňové pyré s tvarohem, skořicí a zázvorem jako základ těsta. Když vynecháte syrové vajíčko, máte zajímavý dessert do skleničky i bez pečení.

Tato šťavnatá lahůdka přesvědčí i otrlé odpůrce řepy. V kombinaci s jemnou chutí sýra cottage a ořechů jde o dokonalou harmonii podzimních chutí.