VZDĚLÁNÍ A PRAXE

Mgr. Jana Havlíčková

výživová poradkyně


Již 17 let se věnuji výživě člověka a moji životní radostí je pomáhat lidem zhubnout. Posílit tak jejich zdraví, sebevědomí a sebelásku. Veliký smysl vidím v tom učit lidi jednoduchým principum hubnutí. Naučit je rozumět fungování metabolismu a chápat jídlo, jako veliký zdroj naší životní síly a energie. Lidskost, naslouchání a empatie je přirozenou součástí každé konzultace.

A navíc objevovat jedinečnost každého člověka je pro mne vždy fascinující. Každý má jiný příběh, který zahrnuji do celého konceptu naší spolupráce. Jiné návyky, naučené vzorce chování, jinou motivaci, cíle, limitující přesvědčení, samozřejmě také zdravotní stav, genetické predispozice, denní, pohybový i spánkový režim, pitný režim, chuťové preference, míru stresu, atd atd...můj pohled je vždy komplexní a zahrnuje širokou škálu vědomostí a technik, které v rámci konzultací používám.

Tento obor jsem vystudovala na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze, dále jsem studovala obor "Pedogogická specializace výživa člověka" na Masarykově Univerzitě v Brně, který jsem po roce musela přerušit. Přesto mě toto studium velmi obohatilo. Mít praxi v diabetologických a lipidových poradnách, v Centru poruch přijmu potravy Anabell, v poradnách podpory zdraví cítím jako veliký přínos. Abych prohloubila mé pedagogické vzdělání a naučila se předávat mé znalosti co nejlépe, vystudovala jsem Obor "Andragogika - vzdělávání dospělých" na Univerzitě Jana Amose Komenského.

Vytvořila jsem online kurz "Vařím s lehkostí", kuchařku, pořádám workshopy, webináře a celkově se snažím šířit povědomí o tom, jak se dá zhubnout s lehkostí.

Mým velkým snem bylo vařit v pořadu "Sama doma" na ČT 1 a podařilo se. Můžete mě vidět ZDE - část 1., část 2.

Miluji život, moji rodinu, přírodu, dobré jídlo, knihy a lidský úsměv.

Měním lidem život nejen jídlem. Individuálně, prakticky a s láskou. 

Už neváhejte. Ráda pomohu i Vám.


Fotogalerie


DIPLOMY