Stejně mě ty MRCHO zradíš

08.02.2022

Stejně mě ty MRCHO zradíš! Takto dnes začínala naše konzultace! 

Stejně mě ty MRCHO zradíš

Takto dnes začínala naše konzultace!

Ale ta věta nepatřila mě, ale váze (osobní váze jedné milé starší ženy, která se na ni doma váží). To bylo pro mne velmi silné!

"Páni" říkám..."Co Vám ta váha udělala?" "Už Vás někdy zradila?"

"Ne" slyším odpověď

"A Vy jste se teď doma na ní vážila?"

"Ne. Čekala jsem na Vás."

"Zajímavé"...myslím si. To potřebujeme rozebrat a hlavně zjistit, jak to je!!

JDEME NA TO...

"Prima, tak to tedy zjistíme. Prosím, svlékněte se do spodního prádla a pojďme to SPOLEČNĚ zjistit."

Vážím, měřím tělesné obvody, probíhá analýza složení těla pomocí biompedanční analýzy přístrojem Bodystat 1500 MDD, tisknu protokol...JSEM SAMA NAPNUTÁ...

Už když paní přišla, totiž hned říkala, že dnes to BUDE ŠPATNÉ

Ptám se a zkoumám vše dál, ještě než se dozvím SKUTEČÝ VÝSLEDEK "Jak Vy se cítíte, myslím tím fyzicky? Máte pocit volnějšího oblečení, jak se Vám pohybuje, sedí, ohýbá?"

Přichází "Ano, cítím se dobře." Cítíte se líp, než když jsme spolu začínaly?" "Ano." opět opakuje. "Chodím teď na procházky a už se tolik nezadýchávám. Dříve to bylo takové povrchní a teď když vyjdu ten kopec na Špince, tak se hluboce rozdýchávám, tak jak jste mi to UKAZOVALA, ABYCH SE UKLIDNILA. Však víte, co teď v rodině řeším a jak moc mě to trápí" Vidím slzy v očích. Minulou konzultaci jsme totiž řešily, jak zvládnout zajídání emocí kvůli jejím vnoučatům o které se donedávna velmi intenzivně starala a teď má od dcery kvůli jednomu nepochopení velmi omezený kontakt. Tato žena, která se celý život starala o ostatní a NE O SEBE. Jak často tento vzorec zde potkávám...

"Prima", říkám si. "To VYPADÁ VÝBORNĚ. Už vnitřně tuším, že výsledek bude DOBRÝ, že jí UKLIDNÍM."

Co se stalo při měření?

Váha byla vyšší než minule - Před týdnem paní měla 97,5 kg a nyní 98,3 kg. Co to znamená? VÁHA ZRADILA!!!

ALE!!!!!

Při mé podrobnější analýze, kdy jsem sledovala zejména paní pocity, složení těla, zmenšení tělesných obvodů v průměru o 1,5 cm za týden (viz foto) a podrobně prošla její jídelníček jsem zjistila, že

 • Minulé měření neproběhlo přesně (hodnota impedance, tzn. odpor těla byla minule velmi vysoká a pokud bych toto brala v potaz, tak paní za týden by přibrala 5,4 kg svalů a zhubla 4,6 kg tuku a to je opravdu nereálné, kor když znám a vím, jak žije. Vysvětluji, co se mohlo stát a že přístroj je také jen přístroj a dělá chyby...potřebuji ji stále UKLIDNIT
 • Dívám se dál do analýzy, hledám souvislosti a NACHÁZÍM POTŘEBNÉ INFORMACE! HURÁÁÁ! Ještě nic neví, ale já osobně PROŽÍVÁM UVNITŘ OBROVSKOU RADOST, protože vím, jak moc ji na tom záleží. Přišla s různými onemocněními. BÁLA SE INVESTOVAT DO SEBE!! Má v sobě nastavený program, že JE SOBECKÉ MÍT SEBE RÁDA. BÁLA SE, ŽE TO NEZVLÁDNE.

Už Vás nebudu napínat.

Zjistila jsem že:

 • Za měsíc leden celkem zhubla 1,9 kg tukové tkáně a nabrala 1,7 kg svalů (díky tomu, že najednou MÁ ČAS NA SEBE a jejím úkolem už NENÍ VÝCHOVA vnoučat - úkoly, kroužky, vyzvedávání ze školy, školky, zdravotní cvičení - každý všední den...ROLI MATKY UŽ PŘEVZALA OPRAVDOVÁ MATKA a teď je potřeba, aby se moje milá žena s tímto naučila žít a nechala to na ní, pustila to, s důvěrou, že její dcera potřebuje navázat hlubší vztah se svými dětmi, i když to bude pro všechny náročné, ale to je ta jejich cesta. I kdyby byla sebepečující babička, moje milá to za ní udělat nemůže. Potřebuje je nechat jít a PŘEVZÍT ROLI BABIČKY.

Dále jsem zjistila, že za 9 týdnů (viz foto) se nám podařilo snížit její hmotnost o 2,7 kg. 

Cože? TAK MÁLO ZA DVA MĚSÍCE A ZA TY PRACHY?...říkáte si to?

Budu pokračovat.

Zmenšila množství tuku o 3,4 kg, ale co je pro mne hlavní v období Vánoc, kdy se běžně přibírá. 

Žena, už dávno po menopauze, které je 61 let. A která má v sobě nastavené tyto vzorce:

 • JE SOBECKÉ MÍT SAMA SEBE RÁDA
 • CO SI VEZMU PRO SEBE, TAK OSTATNÍ O TO OCHUZUJI
 • Když slyší větu od okolí "NAUČ SE MÍT SEBE RÁDA" - UBLIŽUJE JÍ TO! Chápete to? Opět cítím, jak silné to pro mne je. CHCI JÍ POMOCI!

Dále řešíme její vzorce ohledně hubnutí. Říkám "Co si myslíte o hubnutí?"

 • NEZVLÁDNU TO
 • NEUMÍM TO
 • MÁLO SE SNAŽÍM

Musím se upřímně smát. "Můžu Vám něco říci?" Jde hned z mých úst...

VY JSTE TO ZVLÁDLA! Zhubla jste během Vánoc 3,4 kg tuku za 2 měsíce. Což je NÁDHERNÉ! V průměru je optimální hubnout 2 kg tukové tkáně za měsíc. Mohla bych Vám nastavit vaší výživu tak, abyste mi Zhubla 10 kg za 2 měsíce a JÁ BYLA KING a lidé se jen hrnuli, ale to nechci!

 • nechci, abyste měla hlad, byla nervózní a jakkoliv strádala, nejen živinově
 • nechci, aby hubnutí se mnou bylo nepříjemné
 • nechci, abyste měla jojo efekt a po nějaké době se opět dostala na svoji původní váhu vlivem zpomalení metabolismu (což se děje v rámci extrémních diet při úbytku svalové hmoty), případně přibrala ještě více a byla ještě více nešťastná, NE-MOCNÁ.

Paní kýve a usmívá se. Cítím, že jí to dává smysl. To je pro mne moc důležité. SOUZNÍT.

Jdeme dál.

VY TO UMÍTE. Podívejte! Ukazuji na napsaný jídelníček. Výběr surovin je perfektní. Hledáte cesty, jak vařit odlehčeně. Není dokonalý, ale o to tu nejde. Jde o jednotlivé kroky a posun, o vědomou práci sama se sebou.

A poslední "MÁLO SE SNAŽÍM" to už úplně kroutím hlavou. To snad ani není možné, že to nevidí!!!

Chytám jí za obě ruce, podívám se do hloubi jejich očí plných naděje a říkám:

"Vy DĚLÁTE VŠECHNO proto, abyste zhubla! Jíte pravidelně, jíte správné vyživující jídlo, pravidelně chodíte na procházky, dýcháte abyste se uklidnila"

Chytneme se o to pevněji. VIDÍM A CÍTÍM VELIKÝ VDĚK. Paní si nahlas oddychla a já mám radost, ŽE SE NÁM TO POVEDLO očistit!


Dále si povídáme o tom, jak je důležité změnit myšlení. 

Váha není mrcha! 

"Váha mi pomáhá zjistit, jak je mé hubnutí úspěšné!"

Mluvíme o tom, že viděla svá vnoučata!...a ukazuje mi na ruce nakreslené srdíčko, které já mám s mým synem jako rituál, když jde do školky. Máme ho oba a když potřebujeme tak ho zmačkneme a napojíme se na sebe. Když zapomeneme náhodou nakreslit, chytneme se za své srdce, protože víme, že tam najdeme vše, co potřebujeme. A teď i jí pomáhá být s nimi napojená po celý čas co si potřebuje zvyknout, být "JEN" TA SKVĚLÁ BABIČKA, CO JÍ NA OSTATNÍCH MOC ZÁLEŽÍ.

Nakonec jí dávám dárkový poukaz na lymfodrenážní masáž u mne. Chci ji opečovat, chci ji potěšit, ale také podpořit v rámci hubnutí, protože vím, že jí to pomůže.

Jak LÉČIVÉ PRO NÁS OBĚ toto setkání dnes bylo. Ona je mé zrcadlo toho co také prožívám, co mne obklopuje a jaký je můj životní osud. Měly jsme se potkat. Ještě minulý rok by to nebylo tak hluboké, ale teď jsem už jinde. O pár kroků dál než ona, také se učím a stále na svém nastavení mysli pracuji. JE TO PRO MNE DŮLEŽITÉ!

Děkuji za vedení při tak hlubokém procesu a jdu pokračovat v dalším setkání s novou ženou, která ke mne přichází, ale další příběh Vám řeknu zase jindy.