BLOG

 

Čím dál častěji při mých konzultacích vidím, že vám chybí pestrost jídel zejména co se týče svačinek. A proto bych vás dnes chtěla co nejvíce inspirovat, že to jde I jinak, než jen jogurt + ovoce, nebo chleba + šunka a sýr.

Vidíte fotku jídla a čekáte ode mne recept? Dnes ne! Chci Vám říci něco o tom, jak a kde se tvoří ZÁKLAD NAŠICH NÁVYKŮ v jídle. Jak moc například můžeme při výchově ovlivnit chuťové preference našich dětí, aniž bychom to tušili.

To je jedna z mých nejdůležitějších otázek, které pokládám při úvodním setkání v rámci programu hubnutí. A velmi často přijde odpověď: "Protože se chci cítit dobře." Mnoho výživovým poradcům to tak může stačit, ale mne zajímá, co je za tím. Jaká je Vaše představa toho, že se cítíte dobře. Spolu jdeme do hloubky.

Znáte to, je večer, děti už spí, zapnete televizi a už automaticky si jdete do kuchyně pro něco dobrého. Udělat si pohodu, užít si klidu, uvolnit se. Nakrájíte sýry, klobásky, nasypete oříšky do misky, nalijete lahodného vína, či kvalitního rumu, jenže po čase zjistíte, že ty kalhoty vás začínají škrtit a tušíte, že něco musíte změnit.

Vyrostla jsem na typicky české kuchyni: svíčková, guláš, knedlo-zelo-vepřo, kachna, řízky, ale také bramboráky, hranolky, palačinky, pizza,...V košíčku nad kuchyňskou linkou byly schované dobroty jako čokoláda, sušenky, bonbony, občas nějaký ten "polárkáč" a já se vlastně divím, že jsem neskončila jako "Metráček". Rodinné dispozice k tomu totiž...

Dnes jsem si dávala kávu z mého nejoblíbenějšího hrnečku a v mysli mi najednou projel můj příběh, příběh výživové poradkyně. Tento překrásný porcelánový hrneček jsem dostala kdysi dávno od jedné mé klientky, jako poděkování a já si uvědomila, jakou cestu jsem už prošla. Děkuji živote!

Čarodejnice se blíží a s ním i opékání buřtů, špekáčků, buřtíků, či čehosi dalšího...A já cítím moji povinnost napsat Vám, jak to s těmi buřty vlastně je.

To jestli přiberete či zhubnete na dovolené už můžete velice ovlivnit při výběru dovolené. Jsou různé možnosti zajištění stravy - bez stravy, se snídaní, polopenze, plná penze, all inclusive…